אודות קנאטיב

 

מה זה קנאטיב?

קנאטיב היא האגודה השיתופית של מטופלי הקנאביס הרפואי בישראל.

קנאטיב הוקמה ע”י מטופלים, כדי לשפר את חייהם של מטופלים. 

מטרת העל שלנו היא לאגד את כלל מטופלי הקנאביס הרפואי בארץ תחת גוף אחד שידאג לרווחתם, ייגבש קהילה קרובה ואכפתית וייצג אותם מול מי שצריך לספק להם את התרופה שלהם.

רפורמת משרד הבריאות ב-2019 השאירה “אדמה חרוכה” בשוק הקנאביס הרפואי – פגיעה במגדלים איכותיים, תקינה שפגעה באיכות התרופה, עלייה במחירים ונתק בתקשורת שבין הצרכנים למגדלים והספקים. אנחנו מסרבים להיות בני ערובה של המגדלים והרגולטור. 

שוק הקנאביס הרפואי מוצג בתקשורת כשוק רווחי ונפלא- רק שכחו לציין שאת הרווח העצום הזה עושים על גבינו, אנשים חולים הזקוקים לתרופה שלהם. הבריאות ואיכות החיים שלנו תלויה בקנאביס הרפואי וזו זכותנו לקבל תרופה איכותית במחיר שווה לכל נפש. 

רק גוף חזק שיאחד את קהילת המטופלים בקנאביס רפואי יוכל לייצר את השינוי האמיתי שלו אנו מייחלים.

כולנו באותה סירה.

כדי להבטיח שהאינטרסים של המטופלים נשמרים, רק מטופלי קנאביס רפואי יכולים להצטרף כחברים בקנאטיב.

הצטרפו היום לקנאטיב

רוצים לעזור לנו אבל אינכם מטופלים?

הכנסו למדור הדרושים שלנו ותראו איך אפשר לעזור!

 

מטרות מוצהרות של קנאטיב

 

  1. ייצוג של המטופלים מול מוסדות המדינה השונים ויצירת שיח שקוף בין המטופלים למחוקק – גיבוש צעדים ורגולציה שתואמים את הצרכים והמצב של המטופלים ומאפשר פתרון אמיתי.
  2. יצירת מאגר ידע משותף ומתעדכן על החברות, המוצרים והשירותים השונים – מעקב אחר איכות הזנים השונים, התאמת זנים למצב הרפואי, דיווחים שוטפים על בעיות במוצרי החברות השונות.
  3. סיוע ועזרה מול הבירוקרטיה הישראלית – חידוש ועדכון רשיונות, שינוי מינונים וזנים.
  4. הפצת מידע חשוב בנוגע לשינויים והדיונים במדיניות הקנאביס הרפואי בארץ – הנגשת הדיונים, ההחלטות והפעולות הנעשות למען המטופלים.
  5. גיבוש מטופלי הקנאביס בארץ ככוח כלכלי בעל השפעה – השגת הסכמי רכישה מול המגדלים שיבטיחו איכות גבוהה ומחירים זולים. 

הצטרפו היום לקנאטיב

 

לאחר שנים של המתנה, רפורמת הקנאביס הרפואי של משרד הבריאות יצאה לדרך בחודש אפריל 2019 – והיא נועדה כדי להבטיח את הסדרת ענף הקנאביס בישראל, לפקח על איכות התרופה ולייעל את תהליך קבלת האישור.

אבל בפועל, אלפי מטופלים נפגעו ישירות מהמהלך בכך שנקטע להם הרצף הטיפולי והם הועברו לספק אחר ללא הודעה מוקדמת, איכות המוצרים אינה אחידה ועלות התרופה החודשית מגיעה לאלפי שקלים.

ההתמודדות מול משרדי הממשלה והמוסדות הרפואיים בדרך לקבלת טיפול
בקנאביס רפואי עשויה אף היא להיות מייגעת ומתישה – וגם לאחר קבלת הרישיון לא תמיד ניתן
לקבל ליווי או תמיכה מקצועית.

לכן אנחנו – קבוצה של בעלי רישיון לקנאביס, החלטנו להתאגד ככוח צרכני, שיתופי להוביל לשינוי המציאות וייסדנו את קואופרטיב קנאטיב.

קנאטיב החל את פעילותו בשנת 2017 – ומאז ועד היום מייסדי הקואופרטיב פועלים להכין את הקרקע ליום שבו ענף הקנאביס הרפואי יוסדר.

קנאטיב היא קהילת מטופלים בעלי רישיון לקנאביס שבה כל חבר הוא בעל “מניית חבר” והיא מאגדת את כוחם של חבריה לשמירת הזכויות הרפואיות והצרכניות של החברים בה. הקואופרטיב מתנהל כמערכת כלכלית דמוקרטית וסולידרית, הכוללת בחירות כל 4 שנים ומחויבת להתנהלות שקופה.

מחיר

אנחנו פועלים כבר היום להוריד את עלות התרופה ביחס למחיר הקיים, מחיר שיישאר קבוע ויציב עבור חברי קהילת קנאטיב באמצעות התקשרות ישירה מול ספקי הקנאביס הרפואי ונותני השירות הנכונים לנו.

מחקר

קנאטיב שם לו למטרה להשקיע במחקרים פורצי דרך לשם פיתוח הרפואה והמוצרים המשלימים באמצעות קנאביס. אנחנו מאמינים שפיתוח מוצרי קנאביס חדשניים וממצים יאפשר שימוש חדשני בתועלות של הצמח, כך שיתאימו גם להרגלים ולהעדפות השימוש של מטופלים שונים. כמו כן, חלק מכספי הקהילה יושקעו במחקר רפואי ייעודי שנועד לתמוך ולשפר את מצבם של החברים מהקהילה.

אספקה

תהליך האספקה של המוצרים לחברי קנאטיב יתבצע באמצעות משלוח פרטי ומאובטח ללא צורך לצאת מהבית.

קהילה

אנחנו מאמינים שאנשי הקהילה יכולים לתרום לרווחת הקהילה –
ומיישמים זאת באמצעות רשת ‘תומכי הקהילה’ המספקת כבר היום יעוץ כולל ושוטף העונה
לצרכים השונים של המטופלים.

מטופלים וחברים יקרים, הגיע הזמן לצאת לדרך ולדרוש את הזכויות שלנו. הצטרפו עוד היום לקנאטיב וביחד נחזיר את הכוח לידי המטופלים.

להצטרפות כחבר קנאטיב השאירו פרטים בדף ההצטרפות 
ליצירת קשר ומידע נוסף השאירו פרטים בדף צור קשר